Mezi cvičení, která způsobují výrazné uvolnění endorfinů, patří
Tento stav se také označuje jako závislost nebo alkoholismus, protože ve většině případů se jedinec s AUD stal závislým na pití a nemůže přestat bez nějakého zásahu.
To je významné, protože nadměrná konzumace alkoholu je spojována se špatnými zdravotními následky, jako je deprese a rozvoj chronických onemocnění. Pro jednotlivce, kteří bojují s alkoholismem, je k dispozici několik intervencí, včetně rehabilitace a 12-krokových programů. V poslední době však bylo provedeno více výzkumů týkajících se používání fyzické aktivity a cvičení jako možnosti léčby a náhrady touhy po alkoholu.
Role endorfinů v AUD a cvičení
K závislosti na AUD dochází v důsledku uvolňování endorfinů. Endorfiny se často nazývají hormony „dobré nálady“, protože vedou ke snížení bolesti a zlepšení nálady. Bohužel poté, co někdo zažije účinky endorfinů, často chce pokračovat v pití, aby tyto pocity „zahnal“, což vede k cyklu touhy po alkoholu. Nakonec se pronásledování těchto pocitů může stát návykovým, což vede k nadměrné konzumaci alkoholu a AUD.
Podobně se vyplavují endorfiny během fyzického cvičení a po něm, proto se lidé po solidním tréninku obvykle cítí šťastnější a probuzenější. Termín „runner’s high“ odkazuje na podobný mechanismus.
Cvičení a AUD
V posledních letech bylo provedeno několik studií zaměřených na vztah mezi AUD a fyzickým cvičením na základě poznatku, že oba stavy vedou k uvolňování endorfinů. Teorie je taková, že účastí na cvičení namísto konzumace alkoholu, když chutě udeří, lze AUD účinně léčit zdravějším zásahem.
Jedna pozoruhodná studie zahrnovala 140 účastníků s AUD, aby zjistili, jaké účinky měla fyzická aktivita na užívání alkoholu. Účastníci dostali průzkumy, které jim umožnily ohodnotit jejich touhu po alkoholu a náladu před cvičením a znovu bezprostředně po účasti na 12minutovém fitness cvičení. Výsledky studie ukázaly, že touha po alkoholu se snížila a celková nálada se zlepšila ihned po cvičení. Ačkoli jde o studii malého rozsahu, ukazuje potenciál pro cvičení jako náhradu za konzumaci alkoholu.
Zatímco cvičení je v nových studiích považováno za potenciální léčbu AUD, je zajímavé, že jedna nedávná studie zjistila, že mnoho jedinců, kteří se účastní cvičení, konzumuje v průměru více alkoholu než jejich necvičící vrstevníci. Je pravda, že tato studie byla malá, s pouhými 150 účastníky. Nicméně korelace mezi zvýšeným cvičením a zvýšenou konzumací alkoholu byla poněkud neočekávaná, protože se předpokládalo, že touhu po alkoholu lze nahradit fyzickou aktivitou.
Nejlepší cvičení pro uvolnění endorfinů
Výběr cvičení, které vedou k nejvyšší úrovni uvolňování endorfinů, bude mít pravděpodobně největší účinky na omezení touhy po alkoholu. Cvičení, která způsobují významné uvolnění endorfinů, zahrnují:
- Běh
- Silová chůze
- Turistika
- Plavání
- Tanec
- Tenis
- Jóga
Nakonec výběr příjemného cvičení pravděpodobně povede k většímu uvolnění endorfinů, protože je to aktivita, kterou chcete dělat.
TipAž příště zatoužíte po alkoholu, zvažte nejprve fyzickou aktivitu, abyste zjistili, zda nezmenší vaše pokušení sáhnout po drinku.
Na základě nedávného výzkumu se zdá, že používání fyzické aktivity k nahrazení touhy po alkoholu je slibné, ale je třeba provést další výzkum, abychom našli definitivní korelaci. S cvičením je však spojeno mnoho dobře známých zdravotních výhod, které z něj činí prospěšnou změnu životního stylu pro každého, bez ohledu na míru konzumace alkoholu.
Nemusíte zvedat těžké váhy nebo běhat osm mil denně, abyste si udrželi své zdraví. Nová studie odhaluje, že jednoduchá 11minutová mírná aerobní aktivita denně by mohla snížit rizika spojená s předčasným úmrtím, jako jsou srdeční choroby, mrtvice, některé druhy rakoviny a další.
Mnoho studií se ponořilo do důležitosti fyzické aktivity a mnoho zdravotnických agentur, včetně CDC a NHS, naznačuje, že dospělí cvičí alespoň 150 minut každý týden. Nová studie University of Cambridge publikovaná v British Journal of Sports Medicine prokázala, že pouhých 11 minut aerobiku, jako je chůze, plavání, tanec nebo jízda na kole, může nesmírně pomoci fyzickému zdraví.
Výzkumný tým analyzoval 196 recenzovaných článků, což představuje více než 30 milionů účastníků z 94 velkých studijních skupin. Tato studie je v současnosti největším průzkumem spojeným s fyzickou aktivitou a snížením kardiovaskulárních onemocnění, rakoviny a rizika předčasného úmrtí. Výzkumný tým se zaměřil na účastníky, kteří pravidelně tráví cvičením přibližně 150 minut každý týden nebo 22 minut každý den.
Na rozdíl od účastníků, kteří pravidelně necvičí, ti, kteří absolvovali alespoň 150 minut mírného až intenzivního aerobního cvičení, vykazovali o 31 % snížené riziko úmrtí, o 29 % nižší riziko úmrtí na kardiovaskulární onemocnění a o 15 % snížené riziko úmrtí na následky rakovina. Účastníci, kteří dokončili polovinu denního cvičení, 11 minut denně, také zaznamenali pozitivní výsledky fyzického zdraví s 23% snížením rizika předčasného úmrtí. Zaznamenali také 17% snížení rizika kardiovaskulárních onemocnění a 7% snížení rakoviny.
„Pokud se vám zdá představa 150 minut středně intenzivní fyzické aktivity týdně trochu skličující, pak by naše zjištění měla být dobrou zprávou,“ řekl Soren Brage , autor studie a vedoucí skupiny Epidemiologie fyzické aktivity . oddělení epidemiologie Medical Research Council na University of Cambridge.
«Toto je také dobrá výchozí pozice – pokud zjistíte, že 75 minut týdně je zvládnutelných, můžete to zkusit postupně zvyšovat až na plnou doporučenou částku.»
Studie podrobně nespecifikovala, jaké aerobní cvičení provádět, ale užitečná může být jakákoli fyzická aktivita, která odpovídá potřebám vašeho těla. Termín „aerobní“ se týká čehokoli, co zahrnuje volný kyslík a dodává kardiovaskulární kondici. Aerobní cvičení může snížit krevní tlak, zlepšit funkci plic a řídit hladinu glukózy v krvi. Ať už chcete strávit 11 minut každý den jógou, joggingem nebo si dokonce zamířit do bazénu a rychle si zaplavat, pravidelný pohyb každý den je zásadní.
Výzkumný tým dospěl k závěru: „Jednému z 10 předčasných úmrtí by bylo možné předejít, kdyby každý dosáhl alespoň poloviny doporučené úrovně fyzické aktivity,“ napsali autoři. Navíc „10,9 % a 5,2 % všech incidentů kardiovaskulárních onemocnění (kardiovaskulárních onemocnění) a rakoviny by bylo zabráněno.
Silné, ploché a dobře definované jádro je jedním z konečných fyzických cílů pro mnoho lidí, kteří chtějí zlepšit svou kondici. Zde je to, co potřebujete vědět o tom, jak si pořídit břišní svaly, včetně toho, jak se liší od šesti-balení, plus tipy, jak tohoto cíle navždy dosáhnout.
Klíčové věci:
- Valchové břišní svaly a břišní svaly se šesti vložkami popisují pevné a definované břišní svaly a v mnoha případech je lze používat zaměnitelně.
- Six-pack specificky popisuje vzhled šesti definovaných, hranatých svalů, zatímco valchové břišní svaly jednoduše odkazují na jakékoli definované břišní svaly s nízkým procentem tělesného tuku.
- Pravidelná cvičební rutina s pohyby, jako jsou třepotavé kopy, ruské otočky, natahování špiček, prkna a pozice lodi mohou vaše břišní svaly posílit a vyrýsovat, ale nemohou spalovat tuk, aby byly vidět břišní svaly.
- Chcete-li se zaměřit na procento tělesného tuku, zajistěte dostatek kardiovaskulární aktivity a sledujte svůj jídelníček, abyste zůstali na kalorickém deficitu.
Co jsou to valcha abs?
Valchové abs byly pojmenovány tak, protože vypadají jako vlnící se prkénko.
Když mluvíme o „břišních svalech“, mluvíme především o přímém břišním svalu, což je sval ve vašem břiše, který vypadá jako „six-pack“. Vaše břišní svaly se nacházejí pod tenkou vrstvou podkožního tuku.
Stručně řečeno, abyste získali válečkové břišní svaly, potřebujete dvě věci: silné, definované přímé břišní svaly a nízké procento tělesného tuku.
Valcha abs vs šestibalení
Pro všechny záměry a účely lze k popisu dobře definovaného jádra často použít zaměnitelné břišní svaly a břišní svaly se šesti vložkami.
Vaše břišní svaly však nemusí vypadat jako 6-pack, záleží na vaší genetice. Někteří lidé jsou geneticky inklinováni k této klasické definici „six-pack“, zatímco jiní mohou mít různé druhy břišních svalů, které nemusí nutně mít šest klasických blokových svalů, ale přesto je lze označit jako ploché a definované „ valchový žaludek.»
Jak získat válečkové abs? 7 cviků na vysekané abs
Pokud si kladete za cíl získat žaludek, můžete začít definovat tyto břišní svaly pomocí náročných kalistenických tréninků. Všechny tyto cviky lze provádět bez náčiní, ale u mnoha z nich můžete použít i lavici pro náročnější varianty. Všechny jsou vhodné pro muže i ženy, stejně jako pro lidi všech úrovní zdatnosti.
Jak dlouho trvá, než se zobrazí válečkové abs? Definici břišních svalů můžete začít vidět již za jeden nebo dva týdny, ale v konečném důsledku to závisí na množství tělesného tuku, které aktuálně nosíte, což může tyto břišní svaly maskovat. Proveďte tři sady po deseti opakováních těchto cviků zpět, abyste započali transformaci těchto břišních svalů:
1. Flutter kopy
Lehněte si na záda s nohama nataženýma asi šest palců nad zemí a rukama pod spodní částí zad. Zvedněte jednu nohu výše pomocí břišních svalů a poté vyměňte pozice mezi nohama.
Můžete je také provádět na lavičce se zadkem na okraji lavičky a vytaženýma nohama, což vás donutí pokračovat v pohybu bez odpočinku a zároveň ztíží vaši rovnováhu.
2. Dosah prstů
Začněte naplocho na zádech s nohama rovně vzhůru k nebi. Natáhněte prsty k prstům na nohou a zvedněte trup v „křupnutí“, poté se vraťte na zem, zatímco jádro zůstane zapojené.
3. Prkno
Chcete-li se dostat do pozice prkna, podepřete se předloktím a bříškami chodidel s neutrálními zády.Pro více informací navštivte folifort-official.top .